от Mateev » 26.04.2009 09:13
Този постинг е в отговор на това, което написа Патриот, и което аз вече изтрих - директни обиди към Варна Солар във втората (вече изтрита) част от постинга на Патриот. Ето моя отговор:
Варна Солар е наш клиент и ВЕЧЕ Е ИНВЕСТИРАЛ в екологията. Заставам твърдо зад него и имам същата позиция. Заради разни печалбари като Имоти Днес се блокираха далекопроводите в България и в момента ЕРП-тата силно затрудняват или даже блокират процедурите на тези, които наистина искат да направят слънчева централа.
Според мене Imoti Dnes постъпва крайно некоректно. Първо с действията си е спомогнал за днешните проблеми по присъединяването. Второ - най-нагло използва чужда медия за безплатно публикуване на реклами. И ако питате мене - трябваше да му изтрия постинга и да му забраня акаунта. Но не го правя по една единствена причина - може пък неговата обява да е от полза за някой, който наистина ще направи централа.
Ако Imoti Dnes милееше за екологията, да беше участвувал по-активно в дискусиите на форума. Да беше написал някой друг постинг, с който да помогне на останалите с някакви знания - например как се сменя предназначението на земята. И чак тогава да публикува някаква информация за проекти, които предлага. При това положение можеше да се каже, че е дал нещо на този форум и има правото и да направи малко бизнес от същия форум.
В момента обаче в лицето на Imoti Dnes виждам едно нагло и нахално отношение, насочено само към печалбарство и използвачество на чужд труд - труда на хилядите посетители на форума, всеки от които е загубил една камара лично време, за да напише нещо полезно за останалите.
Основната идея на форума е безкористното предоставяне на информация за соларните технологии и за проблемите по узаконяването на една соларна централа. И както виждате има над 1000 човека, които наистина губят от личното си време, за да споделят знанията си. Има и над 10 000 човека, които всеки един месец посещават форума и четат натрупаната информация. И всички тези хора е нормално да се възмутят от някой, който още с първия си постинг започва с директната реклама. Един вид вие сте глупаци, а аз ще ви използвам. Не може така. Нека Imoti Dnes да седнат и да загубят десет или 100 часа, за да разкажат на останалите за това, в което са най-компетентни - комасирането на земя и смяна на предназначението. И след това спокойно и с чиста съвест да си публикуват рекламите. И самите те ще видят, че тогава ще получат от останалите не презрение, а топло отношение и приятелски чувства.
Същото важи и за всички останали, които публикуват обяви: ДАЙТЕ НЕЩО, ЗА ДА ПОЛУЧИТЕ НЕЩО !!!